Arco Vara loodab kinnitada erikontrolli läbiviijaks Deloitte

Birjo Must 17. juuni 2011, 09:59

AS Arco Vara loodab tänasel aktsionäride erakorralisel üldkoosolekul määrata ettevõtte erikontrolli läbiviijaks audiitorbüroo Deloitte.

Erikontrolli läbiviimine ettevõttes otsustati Arco Vara aktsionäride korralisel üldkoosolekul 12. mail ühe aktsionäri, Toomas Tooli OÜ Baltplasti, soovil. Baltplasti kindel nõudmine oli näha erikontrolli tegemas BDO Eesti ASi ja Urmas Võimret, ent aktsionärid valisid erikontrolli läbiviijaks odavama pakkumise teinud ning rahvusvahelise börsifirmade auditeerimise kogemusega Ernst & Young Baltics AS’i. 

Baltplasti esindaja Aivar Pilv tegi uue ettepaneku panna hääletusele hoopis audiitorbüroo AS Deloitte Audit Eesti valimine erikontrolli läbiviijaks, üldkoosoleku reeglid ei võimalda koha peal tehtavaid ettepanekuid hääletusele seada. Üldkoosoleku otsuse lubas Baltplast vaidlustada kohtus.    

“Oleme erikontrolli protsessile avatud ning Arco Vara juhtkond ja nõukogu on huvitatud sellest, et lõppeks alusetud spekulatsioonid, mis seavad surve alla majanduslanguse järgselt saavutatud edu ning ettevõtte igapäevase arengu,“ rääkis Arco Vara juhatuse liige Lembit Tampere.
Ta lisas, et ajakirjanduses väljendatud arusaam, justkui eelistaks Arco Vara nõukogu liikmed üht kindlat audiitorbürood, on alusetu.

Arco Vara on Tampere kinnitusel jätkuvalt seisukohal, et erikontrolli viiks läbi pikaaegse rahvusvaheliste börsifirmade auditeerimise kogemusega spetsialistid tunnustatud firmast, olgu selleks Deloitte, Ernest & Young või mõni kolmas kandidaat.

Viimasel üldkoosolekul esitati juhi sõnul kandidaadina nõuetekohaselt vaid üks büroo, mis pälvis ka osanike toetuse.

„Arvame, et erikontrolli tulemus ei peaks sõltuma läbiviijast ja Deloitte on väärikas kandidaat,” väljendas Tampere lootust, et aktsionäride erakorralisel koosolekul saab audiitori määramine otsustatud ja erikontrolli protsess rahulikult käivitatud.

Arco Varas jaoks on erikontroll ainus adekvaatne võimalus anda täiendavaid selgitusi ja põhjendusi majanduskriisi ajal tehtud raskete otsuste täiendavaks selgitamiseks ja põhjendamiseks, lisas Tampere.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2011, 09:59
Otsi:

Ava täpsem otsing