USA suurpank lõpetab ümberpööratud kodulaenude pakkumise

Birjo Must 17. juuni 2011, 10:34

USA suuruselt neljas pank Wells Fargo & Co (WFC.N) teatas, et ei anna enam välja ümberpööratud eluasemelaene, sest kinnisvara hinnad on liiga etteaimamatud, kirjutab uudisteagentuur Reuters. 

Wells Fargo oli suurim ümberpööratud kodulaenude väljastaja Ameerika Ühendriikides. Ümberpööratud eluasemelaenud lubavad vanemaealistel kodanikel saada igakuiseid makseid pangalt, mis põhimõtteliselt ostab kliendi kodu tagasi. Laen lõppeb tavaliselt kui laenuvõtja kolib või sureb.

Ümberpööratud kodulaenud on USAs toetatud valitsuse programmi poolt, mis loodi 1987. aastal. Need laenud on keerulised just etteaimamatute eluaseme hindade ja piirangute tõttu, mis teevad raskeks teadasaamise, kas laenuvõtjad suudavad tasuda kinnisvaramakse ja kindlustuspoliise.

“Valitsuse ümberpööratud kodulaenude programm oli koostatud teisel majanduslikul perioodil,” põhjendas USA suurim eluasemelaenu andja oma teates.

Need laenud moodustasid 2,2% Wellsi tarbijalaenude mahust, sõnas pank. Umbes 1000 inimesele, kes töötasid Wellsis selle tootega, pakutakse panga kinnitusel uus töö.

Nõudlus nimetatud laenude järele langes järsult eelmisel aastal pärast seda, kui valitsus vähendas laenuvõtjatele riigi poolt tagatud laenudelt makstavat rahasummat, ütles Reverse Market Insighti president John Lunde.

Wells on olnud 25 protsendiga turuliider pea kõikides viimase 12 kuu jooksul tarbijatele antud ümberpööratud kodulaenudes, sõnas Lunde.

Wellsi kinnitusel jätkab pank juba sõlmitud ümberpööratud kodulaenude teenindamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2011, 10:35
Otsi:

Ava täpsem otsing