Väinu Rozental • 19. juuni 2011 kell 6:42

Rohelised loobuvad kolmest eestkõnelejast

Erakonna Eestimaa Rohelised üldkoosolek otsustas eile tõsta liikmemaksu ning valida järgmisel üldkoosolekul  erakonnale esimees ning loobuda kolme eestkõneleja süsteemist.

"Erakonnale on täna vaja üldkoosoleku poolt valitud juhti, meie probleemid on lihtsalt sellised, et nende lahendamiseks on vaja selgeid ja tugevaid samme," edastas erakond oma pressiteates erakonna juhatuse liikme Aleksander Laane sõnu.

Erakonna üldkoosolek tõstis erakonna liikmemaksu 120 euroni aastas. „Poliitika ja valimistel osalemine on paratamatult kulukas ettevõtmine. On positiivne, et riigipoolse toe vähenedes on erakonna liikmed ise valmis rohelise maailmavaate propageerimisse rohkem panustada," ütles erakonna volikogu juhataja Peep Mardiste kommenteerides erakonna liikmemaksu tõusu.

Ühe olulisema muutusena lisas erakonna üldkoosolek põhikirja punkti, et eesmärkide saavutamiseks tuleb välja kasvada edukuse vaid rahas ja SKTs hindamise praktikast.

"Lähtusime paljuski Euroopa parlamendi Rosbachi raportist, millega näidatakse selgelt, et SKT kui majanduse ja ühiskonna mõõtmise alus on puudulik ja oma aja ära elanud" ütles erakonna liige Marek Strandberg. Ta lisas, et kapitali ei saa kaasaegses maailmas mõõta ainult rahas, vaid tuleb hinnata ka looduse ning inimese osakaalu majanduses.

Hetkel kuum