Väinu Rozental • 20. juuni 2011 kell 5:15

Heiti Hääl: jah-sõna ütlesime juba ELi astudes

Selle otsuse, kas Eesti toetab hädasolevaid Euroopa Liidu riike, on Eesti ära teinud juba siis, kui ta ELi liikmeks astus, ütles ASi Alexela Terminal juhatuse esimees Heiti Hääl.

„Kui bürokraatlik formalism nõuab Kreeka hädade kinnimaksmist ja selleks on vaja eraldi ka meie valitsuse otsust, ju siis seda on vaja teha,“ lausus Hääl. „Aga põhimõtteliselt on need otsused tehtud ammuilma ehk siis, kui liitumislepingule alla kirjutasime. Ja tõenäoliselt tollel hetkel ei osanud keegi hinnata, mida see kokkuvõttes võib tähendada.“

Hääl ütles, et kui sa naisega abiellud, siis viis või kümme aastat hiljem ei ole enam mõtet küsida, kas sa toetad oma naist. „Selle kohta oled sa altari ees või trammikolina saatel jah-sõna ära öelnud. See on ära tehtud ja pärast ei ole enam midagi kommenteerida,“ lausus ta.

Selle nädala neljapäeval kiitis valitsus heaks Euroopa kriisiabi lepingute eelnõud, mis tähendab, et Eesti maksab rahahädas riikide alalisse kriisiabifondi (ESM) viie aasta jooksul (2013-2017) kokku 148,8 miljonit eurot.

„Aga summa summarum, ma arvan, et Eesti on Euroopa Liidust saanud majanduslikult ikka rohkem, kui ta hädasolevate riikide aitamiseks maksma peab,“ lisas Heiti Hääl.

Hetkel kuum