STV-lt viie aastaga üle saja miljoni krooni

Kadrin Karner 21. juuni 2011, 00:00

Pärast 2006. aasta mai lõppu, kui telekommunikatsiooniteenuseid pakkuva ASi STV suuromanik Vjatšeslav Rabotšev sattus kurjategijate rünnaku järel haiglasse, on ettevõttest dividendideks välja makstud 75 miljonit krooni. Kui välja makstakse ka 2010. aasta majandusaasta aruandes dividendideks maksta plaanitav 38,5 miljonit krooni, on ettevõte viie aastaga dividendideks maksnud 113,5 miljonit krooni.

Miks ettevõttel selline dividendipoliitika on ja kas see ka jätkub, ei saanud Äripäev teada, kuna STV omanik Rabotšev ei soovinud kommentaari anda.

Kasum ja käive on kasvanud. Starmani juht Peeter Kern kommenteeris konkurendi dividendipoliitikat lühidalt: "Tegemist on eduka firmaga."

STV puhaskasum oli 2010. aastal ligi 38,7 miljonit krooni, mis võrreldes 2009. aastaga kasvas 6,5 miljoni krooni võrra, võrreldes 2008. aasta puhaskasumiga oli kasum 2010. aastal ligi 13 miljonit krooni suurem. Ka käive on tasapisi ülespoole tüürinud. Ettevõtte juhatuse liige ei olnud kommentaariks kättesaadav.

Ettevõtte käive kasvas võrreldes 2009. aastaga 0,3% (aasta varem 6,7%), 227,2 miljoni kroonini. Põhivarasse investeeris ettevõte mullu 4,2 miljonit krooni.

Selle aasta plaanidesse kuulub STV-l klientide arvu suurendamine, teeninduskvaliteedi täiustamine, uute piirkondade hõivamine ja teenuste arendamine.

Starman seevastu ei ole viimastel aastatel dividende maksnud. Kern põhjendas Starmani teistsugust dividendipoliitikat börsilt lahkumisega. "Börsilt aktsiate väljaostmiseks aastatel 2008 ja 2009 oleme kasutanud finantsvõimendust, mida järgnevatel aastatel oleme vähendanud. Dividendimaksed tulevikus kindlasti toimuvad," rääkis ta.

Ka Starmanil ette näidata kasvunumbrid. Möödunud aasta oli Starmanile hea, ütles tegevjuht Kern, kelle sõnul kasvas ettevõtte käive 3%, ulatudes 402 miljoni kroonini ja kasum oli 20 miljonit krooni (2009. aastal 13 miljonit krooni). Kern suuri laienemisplaane välja ei toonud, vaid ütles, et praegu nähakse Starmani kui Eesti ettevõtet, kelle eesmärk on oma toodete-teenuste senisest veelgi atraktiivsemaks muutmine. 2011. aasta esimese poolaasta suurimaks õnnestumiseks pidas Kern sagedusloa konkursi võitu.

Õhtulehe andmetel peksid 2006. aasta mai lõpus kurjategijad Tallinnas Lasnamäel raudkangidega jõhkralt läbi kaabellevifirma STV suuromaniku, miljonär Vjatšeslav Rabotševi. STV presidendile, tollal 54aastasele Rabotševile tungiti kallale Uuslinna tänaval õhtul kella kuue paiku. Vahejuhtum algas sellega, et Rabotševi juhitud Mercedesele sõitis otsa vana Nissan.

Pealtnägijate sõnul tundus, et kallaletung oli ette kavatsetud. "Me läksime mööda, kui nägime seisvat Nissanit. Kui lähenes Mercedes, sööstis Nissan ootamatult kohalt ja sõitis sellele otsa."

Pealtnägijate sõnul tuli Rabotšev autost välja. Nissanist hüppas seepeale tänavale paar meest, kes kas raudkangide või betooniarmatuuri juppidega hakkasid teda peksma. Kui juhtumit pealt näinud inimesed ohvrile appi läksid, kihutas Nissan minema.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing