EAS käis tõstmas hiinlaste huvi Eestisse reisimise vastu

Silvia Kruusmaa 21. juuni 2011, 11:07

EASi turismiarenduskeskus koostöös Eesti peakonsulaadiga korraldas Hiina mõjukamatele reisikorraldajatele, ajakirjanikele ja lennufirmade esindajatele Shanghais Eestit tutvustava infoseminari, mille peamiseks eesmärgiks oli tõsta üldist teadlikkust Eestist ja anda ülevaade Hiina turistidele Eestis pakutavatest põhitoodetest ja –teenustest.

Seminari rahastati Euroopa Regionaalfondi vahenditest.

Eesti peakonsul Shanghais Jaan Reinhold andis ülevaate Eesti ja Schengeni viisapoliitikast, samuti tutvustati Eesti populaarsemaid turismitooteid, mis võiksid Hiina turistidele huvi pakkuda.

EASi turismiarenduskeskuse juhi Tarmo Mutso hinnangul on Hiina turistid Eesti teenindussektori jaoks olulise tähtsusega, sest nende osakaal Eestit väisavate turistide seas on aasta-aastalt tõusnud. „Viimase viisastatistika kohaselt on nii Eesti saatkond Pekingis kui ka peakonsulaat Shanghais juba tänavu esimese 5 kuuga menetlenud rekordiliselt Eestit ja selle kaudu teisi Euroopa riike külastada soovijate viisataotlusi. Kui mullustel andmetel moodustas Hiina turistide osakaal viisataotlejatest 1%, siis tänavused trendid ennustavad selle arvu kasvu,“ kommenteeris Tarmo Mutso. „Kahtlemata on kahepoolsete sidemete tihenemisele kaasa aidanud eelmisel aastal Shanghais toimunud EXPO maailmanäitus, mis hiinlaste teadmisi Eestist oluliselt avardas,“ lisas Mutso. Eesti paviljoni Shanghai EXPO-l külastas kokku 2,23 miljonit inimest ehk ca miljoni võrra enam kui Eestis elanikke, neist ca 99% olid hiinlased.

Märgatavalt on kasvanud ka Hiina ettevõtjate arv, kes külastavad Eestit siinsete ettevõtjate kutsel ärisuhete edendamise eesmärgil. Suurenenud on koostöö Eesti ja Hiina ülikoolide vahel, mille tulemusena osaleb mitu gruppi Hiina üliõpilasi tänavu suvel Eestis mitmenädalastel kursustel.

Peakonsul Jaan Reinholdi sõnul põhjendatakse Hiina osatähtsuse kasvu rahvusvahelisel turismiturul hiinlaste sissetuleku märgatava kasvuga viimastel aastatel. Erinevate ennustuste kohaselt arvatakse Hiinat 2013. aastal turistide arvult Jaapanist mööduvat, samas kui Jaapan on hetkel USA järel turistide arvult maailma teine turg. Analüütikute hinnangul kasvab hiinlaste osakaal turismiturul ainuüksi sel kümnendil ca 14-17% aastas. Hiina turistide arvu kasvu Euroopa suunal prognoositakse järgmisel kümnendil praegusega võrreldes juba neljakordseks. Kui praegu reisib 2/3 hiinlastest põhiliselt Hong Kongi ja Macausse, mõnevõrra vähem Lõuna-Koreasse ja Jaapanisse, siis Fukushima tuumaõnnetuse järel on huvi Euroopa reiside vastu hüppeliselt kasvanud.

Uuringute kohaselt on ostujõuliste Hiina turistide reisi eesmärgiks suuresti ostlemine ning välisreisidel ollakse valmis märkimisväärselt rohkem raha kulutama kui Hiina-siseselt reisides, eriti altid ollakse kulutama luksuskaupadele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    21. June 2011, 11:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing