Rainer Saad • 21. juuni 2011 kell 13:28

Sakslaste ebakindlus kardetust suurem

Saksa investorite usaldusindeks näitas juunis suuremat langust kui oodati, teatas indeksit arvutav ZEW Euroopa uuringute keskus Mannheimis.

The Wall Street Journali andmetel kukkus indeks juunis 9,0 punkti, võrreldes 4,1 punktiga, mida olid analüütikud oodanud. Indeksi järsu languse põhjuseks võib pidada Kreeka võlakriisi ja USA majanduse hetkeolukorda.

„Probleemid eurotsoonis ja hirm USA majanduse languse pärast on avaldanud suurt mõju. Samuti usutakse, et Saksa majanduse õitseng võib järgnevatel kuudel nõrgeneda,” ütles ZEW president Wolfgang Franz pressiteates.

Analüütikuid ei pane imestama Saksa majanduse jahtumine. „Peale suurepärast esimese kvartali kasvu, ei suuda Saksa majandus kõrvale põigata globaalsetest aeglustumise trendidest,” ütles ING analüütik Carsten Brzetski, lisades, et Saksa majanduse fundamentaalsed näitajad on tugevad ning pehme maandumine saab lühiajaline olema.

Juunikuu indeksi väärtus on +87,6, maikuus oli indeks +91,5. See oli suurim kukkumine peale 2010. aasta septembrit. Indeks on nüüdseks kukkunud 4 kuud järjest.Odatust nõrgem ZEW-indeks viis ka euro langusesse.

Hetkel kuum