Uuring: eestlastest kindlustab kodust vara 21%

Kaisa Gabral 21. juuni 2011, 09:11

Maikuus EMOR-i poolt läbiviidud kindlustusturu-uuringu tulemused näitavad, et kodu kindlustab 37% ja kodust vara ligikaudu 21% eestimaalastest.

 „Põhjamaades on vastavad näitajad 80-90% kandis. Kindlustamist peetakse sama iseenesestmõistetavaks nagu interneti kasutamist või mobiiltelefoni omamist,“ kommenteeris If Kindlustuse vanemtootejuht Merko Kimsto. „Samas on inimesed Eestis kindlustusseltsidega rohkem rahul kui Põhjamaades. Baltimaades läbi viidud uuring näitas, et rahuloluindeks on Eestis 2010. aastal tõusnud 75,8-ni, “ lisas Kimsto.

EMOR-i uuring tõi välja, et enim soovitakse oma vara kaitsta varguse, veekahjude ja tulekahjude eest. Samuti on inimeste jaoks järjest tähtsam tormikahjude tagajärgede hüvitamine. „Muuhulgas tuli välja, et kindlustamise peale mõeldakse tihtipeale siis, kui endal või naabril on vargad käinud. Siis on paraku aga juba liiga hilja. Leping tuleb sõlmida enne, kui midagi halba on juhtunud,“ ütles Kimsto.

„Koduste asjade kindlustamine maksab kõigest mõned eurod. Selline summa on jõukohane suuremale enamusele. Seega on arvamus, et kindlustamiseks peab olema rikas, ammu müüt. Kindlustamise mõte on anda südamerahu ja aidata inimest siis, kui kahju on juhtunud,“ lisas If Kindlustuse varakahjude osakonna juht Argo Karo.

Eelmisel aastal maksis If Kindlustus 1400 kodudega seotud kahjujuhtumi eest hüvitisi kokku üle 66 miljoni krooni (4,2 miljoni euro). 40% Eestis kindlustatud kodudest on kindlustatud Ifis.

 Ifi soovitused kodu kaitsmiseks enne puhkusele minekut:

-          Reisile sõites ära teavita pikast äraolekust oma Facebook’i seinal ega muude sotsiaalmeediakanalite vahendusel. Nii võib info jõuda ka halbade kavatsustega inimesteni;

-          Kodu võtit ei tohi hoida „klassikalises“ võtme peitmise kohas, näiteks uksemati all või ukse kõrval lillepotis;

-          Lepi naabriga kokku, et ta hoiaks majal või korteril silma peal;

-          Kodust lahkudes tõmba kardinad akendele ette. Varast ahvatleb eelkõige see, mis aknast sisse kiigates silma hakkab;

-          Kui Sul on kodus palju hinnalisi esemeid ja Sa oled tihti kodust ära, tasub Sul soetada signalisatsioonisüsteem;

-          Leia mõni hea abiline, kes Sinu postkasti vähemalt korra nädalas tühjaks teeb.

Ifil on Eestis üle 200 000 kliendi ja turuosa 30,1%. Me hüvitame kõige rohkem kodudega juhtunud kahjusid. Oleme aastaid töötanud selle nimel, et kliendid oleksid Ifiga rahul ning et meie töötajad oleksid tipptasemel. Turuliidri ja kasvava ettevõttena on meie meeskonda alati oodatud kindlustusvaldkonna tipptegijad ja eksperdid.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. June 2011, 09:11
Otsi:

Ava täpsem otsing