Tarbijakulutused USA-s langesid mais

Maarja-Liis Mitri 27. juuni 2011, 17:54

Inflatsiooniga korrigeeritud tarbijakulutused USA-s langesid mais 0,1 protsendi võrra. 

Täna avalikustas Ühendriikide Kaubandusministeerium andmed maikuu tarbijakulutuste ja sissetuleku kohta. Kui inimeste sissetulek kasvas 0,3%, siis inflatsiooniga korrigeeritud tarbijakulutused langesid mais 0,1%.

Loodetud tõus jäi tulemata eelkõige kõrgete kütusehindade ja ebakindla tööturu tõttu.  Paljud majandusteadlased peavad süüdlaseks ka automüügi numbrite vähenemist, sest mitmed Jaapani automudelid ei olnud pärast märtsis aset leidnud maavärinat USA turul kättesaadavad.

„Me usume, et tarbijakulutused hakkavad taas tõusma, kuid on väga ebatõenäoline, et see juhtub juunis,“ ütles Peter Newland investeerimispangast Barclays Capital.

Korrigeeriti ka andmeid aprilli tarbijakulutuste ja sissetuleku kohta. Esialgne      0,4-protsendiline kulutuste ja sissetuleku kasv asendus mõlemal juhul                 0,3-protsendilisega.

Isiklike tarbimiskulutuste indeks, mis USA keskpanga hinnangul mõõdab inflatsiooni paremini kui tarbijahinnaindeks, tõusis mais 0,2%. Eelmise aasta sama ajaga võrreldes oli see 2,5% kõrgem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. June 2011, 17:54
Otsi:

Ava täpsem otsing