Tartu alustab soolise võrdõiguslikkuse uurimist

Silvia Kruusmaa 27. juuni 2011, 17:14

Tartu linnavalitsus otsustas osaleda projektis, mille eesmärgiks on välja selgitada soolise võrdõiguslikkuse olukord Tartu linnavalitsuses ning tulemustest lähtuvalt koostada ka edasine tegevuskava.

Linnasekretär Jüri Mölder selgitas, et kuigi Tartu on suuruselt teine omavalitsus, siis linnavalitsust kui organisatsiooni ei ole varem soolise võrdõiguslikkuse seisukohast uuritud. „Eestis on seni vaid paaris üksikus avaliku sektori organisatsioonis sarnast analüüsi läbi viidud ning loodetavasti saab Tartu linn läbi selle projekti olla eeskujuks ka teistele organisatsioonidele,“ sõnas Mölder.

Projekti kaudseks eesmärgiks ongi suurendada Tartu linna juhtide, keskastme juhtide ning kõikide teiste töötajate teadlikkust soolisest võrdõiguslikkusest ning viisidest, kuidas edendada töötajate võrdseid võimalusi kogu töösuhte vältel.

Projekti kogueelarve heakskiitmisel summas 36 386 eurot, kaasfinantseerib Tartu linn projekti kuni 1900 euro ulatuses. Projekt esitatakse rahastamiseks Sihtasutusele Innove ESF Soolise võrdõiguslikkuse edendamise programmi raames.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. June 2011, 17:14
Otsi:

Ava täpsem otsing