USA reitingukärbe viiks investoritelt 100 miljardit dollarit

Rainer Saad 27. juuni 2011, 10:50

Investorid, kes omavad Ameerika võlakirju, võivad kaotada 100 miljardit dollarit kui Ameerika Ühendriigid jäävad oma AAA reitingust ilma, kirjutab Financial Times.

Reitingukärbe tooks endaga kaasa kõrgemad võlakirjaintressid ning madalamad võlakirjade hinnad. Samuti oleks USA sunnitud 1 triljoni võla finantseerimiseks maksma 2,3-3,75 miljardit dollarit rohkem kui praegu.

„Kui Standard & Poor’s või mõni teine reitinguagentuur kärbib Ameerika reitingut, tähendaks see võlakirjainvestoritele 100 miljardi dollarilist kaotust,” ütles S&P Valuation and Risk Strategies analüütik.

Prominentne võlakirjainvestor Bill Gross, kes juhatab PIMCO investeerimisfondi ütles selle aasta alguses, et on mures USA pikaajalise fiskaalpositsiooni pärast. Samuti vähendas Gross USA riigivõlakirjade arvu enda investeerimisfondis.
S&P jättis aprillis USA reitingu kõrgeimaks, kuid kärpis väljavaate negatiivseks seoses suure defitsiidi ja riskiga, et Ameerika ei suuda oma võlga enne 2013. aastat märkimisväärselt kärpida.

Reitinguagentuur Moody’s on öelnud, et võib Ameerika reitingu panna jälgimise alla, mis võiks tähendada ka võimalikku kärbet.  
Praegu on Ameerika 10-aastaste võlakirjade intress 2,87%. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. June 2011, 16:43
Otsi:

Ava täpsem otsing