Euroopa Komisjon investeerib 7 miljonit ülikiiresse internetti

Silvia Kruusmaa 28. juuni 2011, 15:33

Euroopa Komisjon koostöös viie Euroopa Liidu liikmesriigiga investeerib tänavu seitse miljonit eurot interneti arendusprojektidesse. Projektide eesmärgiks on tuua 2020. aastaks kiire ja ülikiire internet iga eurooplaseni.

„Mul on väga hea meel, et oleme suutnud käivitada uurimisprojektid, mis on vajalikud selleks, et viia ülikiire internet 500 miljoni eurooplase koju ja töökohale,“ rääkis investeeringutest Euroopa Komisjoni asepresident, digitaalarengu volinik Neelie Kroes. „Arvestades tulevasi vajadusi ülikiire interneti järele, on nende projektiga loodav tehnoloogia hädavajalik,“ lisas Kroes.

Euroopa Komisjoni rahastatav, kolmeteistkümnest projektist koosnev algatus kannab nimetust Piano+ ja on seotud fotoonikauuringutega. Arendama hakatakse näiteks pilveandmetöötluse kvaliteeti, andmeedastuseks kasutatavaid sagedust vahetavaid lasereid ja optilisi komponente internetikiiruse suurendamiseks.

Euroopa Komisjon teeb projektides koostööd Austria, Saksamaa, Poola, Ühendkuningriikide ja Iisraeliga. Komisjoni investeeritud 7 miljonile eurole lisavad projekti kaasatud riigid omalt poolt 15 miljonit eurot. Ühine tegutsemine võimaldab saavutada turule tulemiseks piisavalt suure mahu, mis teeb ülikiire interneti väljatöötamise tunduvalt lihtsamaks.

Komisjoni digitaalarengu tegevuskava kohaselt on kiire internet majanduskasvu ja info vaba liikumise eelduseks Euroopa Liidus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. June 2011, 15:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing