Rainer Saad • 28. juuni 2011 kell 14:30

Suurkindlustusseltsid võlakriisis haavatavad

Euroopa suurimad kindlustusseltsid omavad mahukates kogustes finantsiliselt ebastabiilsete valitsuste ja korporatsioonide võlakirju, kirjutab The Wall Street Journal.

Enne möödunud aasta kevadet kui võlakriis Euroopas pääses valla, ostsid mitmed kindlustusseltsid eurotsooni võlakirju. Siis tundus see olevat lihtne ning riskivaba raha paigutamise viis. Tänaseks on olukord aga teistsugune kui Kreeka maksejõuetus on muutunud päevakajaliseks ning paljud investorid kardavad, et Iirimaa, Portugal ja Hispaania võivad sama teed minna.

Euroopa kindlustajad võivad kanda märkimisväärseid kahjusid, mis võib nende finantstugevust õõnestada, ütlevad mitmed tegevusalaga seotud analüütikud. Ja kuna tööstusharu avalik informatsioon on piiratud, on raske tuua välja üksikute kindlustusandjate haavatavust.

Analüütikud on veendunud, et kõige suuremad kindlustusseltsid, kes omavad riskantset võlga, on Hollandi-Belgia Ageas NV, mida eelmine aasta tunti ka Fortise nime all, Saksamaa Allianz SE, Itaalia Assicurazioni Generali SpA ning Prantsuse Groupama SA.

Ameerika kindlustaja Aflac Inc. Hoiatas möödunud nädalal, et seisab silmitsi 610 miljoni dollarilise kaotusega II kvartalis, tingituna investeeringutest Kreeka, Iirimaa ja Portugali finantsinstitutsioonidesse. Aflac on Euroopa raskustes olevatesse riikidesse laienenud 2.6 miljardi dollari ulatuses.

EIOPA, Euroopa Liidu kindlustusturu regulaator viib läbi stressi teste suurte Euroopa kindlustusseltsidele, sealhulgas hinnatakse riigivõla osakaalu investeerimisportfellides. Tulemusi individuaalselt ei avalikustata vaid koostatakse kindlustusharu keskmine. EIOPA ei ole öelnud mitu kindlustusseltsi stressi testidel osaleb.

 

Hetkel kuum