Swedbank AS müüb tütred

Alyona Stadnik 29. juuni 2011, 00:00

Swedbank ASi juriidilise struktuuri muudatuse järgi saavad Läti Swedbank ja Leedu Swedbank grupi emaettevõte Swedbank AB tütarettevõteteks.

Uue ülesehituse kohaselt ei kuulu Läti ja Leedu pangad ning nende tütarettevõtted enam Swedbank ASi all-konsolideerimisgruppi ja Swedbank Läti ning Swedbank Leedu juriidiline staatus grupis on võrdne Swedbank Eestiga.

Struktuuri muudatusest tingitud kõrge kapitaliseerituse taseme alandamiseks vähendab Swedbank AS aktsiakapitali, tühistades 517 835 300 aktsiat ja alandades sellega pikaajalise kapitaliseerituse määra.

Swedbank AB finantsjuhi Erkki Raasukese sõnul muutub kapitali juhtimine edaspidi lihtsamaks ja efektiivsemaks. "Muutus hõlbustab ka pangajärelevalvet ning finantsinspektsioon saab keskenduda ainult Swedbank Eesti äriüksuse tegevusele," märkis ta.

Juriidilise struktuuri muutus ei too kaasa muudatusi Swedbanki grupi juhtimisstruktuuris.

Vastavalt pikaajalisele strateegiale jätkab oma tööd ka Håkan Bergi juhitav Balti panganduse äriüksus.

Tehinguga seoses maksab Swedbank AS dividende 243 miljonit eurot (Swedbank ASi konsolideeritud varade maht seisuga 31. detsember 2010 oli 20 miljardit eurot). Need dividendid tulenevad Lätis ja Leedus varem teenitud kasumilt, mis on juba nii Lätis kui ka Leedus maksustatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. December 2011, 17:07

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing