Twitteri loojad pöörduvad algusesse tagasi

Maarja-Liis Mitri 29. juuni 2011, 20:04

Biz Stone ja Evan Williams plaanivad taaselustada oma ettevõtte Obvious, millest sai alguse veebiportaal Twitter.

Twitteri asutajad plaanivad aastaid tagasi asutatud tehnoloogiaprojektide inkubaatorile Obvious taas elu sisse puhuda, vahendab uudisteportaal Reuters.

Stone ja Williams jätkavad Twitteri nõustamist strateegilistes küsimustes, aga kavatsevad edaspidi lõviosa oma ajast pühendada ettevõttele nimega The Obvious Corporation.

Twitter on neli aastat tagasi loodud veebiportaal, mis võimaldab kasutajatel Interneti avarustesse 140-tähelisi sõnumeid postitada. Tänaseks on sellest saanud mikroblogimise fenomen, mida kasutavad paljud kuulsused ja riigipead.

Ei Stone ega Williams avalikustanud täpselt, millised on nende edasised plaanid Obviousiga, küll aga märkisid mõlemad, et  soovivad luua midagi, mis parandaks inimeste elu. "See oleks suurepärane, kui meid saadaks samasugune edu nagu Twitteriga," sõnas Williams. 

"Twitteri meeskond on muutunud uskumatult efektiivseks. Otsustasin, et saan oma aega kõige paremini  kasutada, kui tulen eest ära; seniks kuni minult mingi konkreetse teema osas nõu küsitakse," teatas Biz Stone oma blogipostituses.

Võrreldes Facebookiga on Twitter, mis alustas koostööd reklaamitellijatega alles aasta tagasi, veel lapsekingades. Ettevõtte oodatav reklaamitulu on sel aastal     150 miljonit dollarit, samal ajal kui Facebookil on see number 4 miljardit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. June 2011, 10:08
Otsi:

Ava täpsem otsing