Algas konkurss Eesti parima ettevõtja leidmiseks

Silvia Kruusmaa 30. juuni 2011, 11:08

Audiitor- ja konsultatsioonibüroo Ernst & Youngi eestvedamisel läks taas käima konkurss Eesti Aasta Ettevõtja leidmiseks, kes sõidab järgmisel suvel Monte Carlosse rinda pistma juba maailma parimate ettevõtjatega.

Entrepreneur Of The Year  ehk Eesti Aasta Ettevõtja 2011 võitja kuulutab välja president Toomas Hendrik Ilves novembris.

„2011. aasta Eesti Aasta Ettevõtja konkursi üheks oluliseks küsimuseks on see, kuidas meie ettevõtjad on suutnud uuenenud majandusolud enda kasuks tööle panna – kas nad on leidnud eurotsooniga liitumisest motivatsiooni oma äri arendada ja uute turgude poole vaadata või vastupidi, õppinud ja leidnud geniaalse niši just koduturul edasi arenemiseks,“ sõnas Eesti Aasta Ettevõtja konkursi vastutav partner, Ernst & Young Baltic ASi juhatuse liige Ranno Tingas. „Eduka äri võtmeks on sageli just õige hetke tabamine ja miks mitte ka teiste, varem sarnase muutuse läbi teinud ettevõtjate vigadest õppimine. Usun, et Eestis on praegu käes murranguline hetk ning täna tehtud otsused määravad tuleviku võitjad ja kaotajad.“

„Eesti Aasta Ettevõtja 2011 konkursile on oodatud kandideerima selliste ettevõtete omanikud või omanikest juhid, mis on turul tegutsenud enam kui kolm aastat, kus töötab vähemalt 10 inimest ning mille 2010. aasta käive jääb vahemikku 2 – 50 miljonit eurot,“ selgitas Eesti Aasta Ettevõtja 2011 programmi juht  ja Ernst & Young Baltic ASi ärikonsultatsioonide osakonna direktor Tarmo Toiger. „Kui kandidaat osutub  valituks 5 parima hulka, kohtub ta isiklikult žüriiga ning ootame teda 3. novembril Swiss?tel Tallinnas toimuvale pidulikule galaüritusele.“

Eelfinaalis analüüsitakse iga ettevõtte kolme viimase aasta majandustulemusi ning viiakse kõikide osalejatega läbi kahetunnine vestlus. Seejärel valib sõltumatu, samuti igapäevaselt äritegevusega seotud žürii, välja viis finalisti, kelle hulgast omakorda valitakse Eesti aasta parim ettevõtja. Eesti Aasta Ettevõtjat tuleb õnnitlema ürituse patroon president Toomas Hendrik Ilves.

2011. aasta žüriisse kuuluvad: Aavo Kokk (Catella Corporate Finance), Ants Laos (Viru Keemia Grupp AS), Heldur Meerits (Audentes AS), Marika Priske (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium), Hans H. Luik (Eesti Ekspress) ja Peter Hunt (Wendre AS, Eesti Aasta Ettevõtja 2010).

Konkursi peakorraldaja Ernst & Youngi koostööpartnerid Eesti Aasta Ettevõtja 2011. aasta konkursil on Toyota Baltic AS „Lexus“, Eesti Ekspress, Unicredit Bank Eesti filiaal AS ning BaltCap AS.

Ernst & Young Baltic AS on Baltimaade konsultatsiooni- ja audiitorbüroo. Ernst & Young´i Eesti esinduses töötab ca 100 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. June 2011, 11:09
Otsi:

Ava täpsem otsing