G4Si madalad hinnad uurimise all

Birjo Must, Silvia Kruusmaa 30. juuni 2011, 10:38

Lisaks 2010. aastal algatatud kriminaalmenetlusele seoses turvafirma G4S võimaliku kartellikokkuleppega, uurib konkurentsiamet ka teist kaebust, mis puudutab hinnakujundust.

„See kartellisüüdistus on juba ammu avalikustatud asi, mille kohta Äripäev omal ajal ka kirjutas. Hetkel see menetlus kestab ja mul midagi uut pole lisada,“ kommenteeris konkurentsiameti järelvalveosakonna juhataja Juhan Põldroos.

Hiljuti sai aga konkurentsiamet Põldroosi kinnitusel kaebuse ühelt ettevõtjalt. „Seal on siis küsimus selles, et väidetavalt müüb G4S teenust liiga odavalt,“ sõnas Põldroos.  „Selline asi on turgu valitsevate ettevõtjate puhul teatud tingimustel konkurentsiseaduse alusel keelatud. Kui on näha, et kõik väiksemad konkurendid selle tõttu surevad välja.“

Põldroosi sõnul on see niivõrd uus ja algusjärgus asi ning seega pole võimalik öelda, mis selle lõpptulemus võiks olla. Mingeid täiendavad kommentaare hetkel anda ei saa, lisas ta. 

2010. aasta augustis otsis konkurentsiamet läbi ASi G4S Eesti peakontori, sest kahtlustas, et G4Si kontserni endine tütarettevõte sõlmis kümme aastat varem keelatud hinnakokkuleppe.

G4Si juhtkond väitis toona, et kartellisüüdistus on alusetu. Selle kontrollimiseks algatas ettevõte ka sisejuurdluse.

AS G4S Eesti juhatuse esimees Andrus Ossip kommenteeris aasta eest, et G4Si juhatusel puudub praegu igasugune informatsioon kontserni kunagise tütarettevõtte väidetavate seaduserikkumiste ja ebaseaduslike kokkulepete järgimise kohta. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. July 2011, 14:02
Otsi:

Ava täpsem otsing