Google+ peatas liitumiskutsete väljastamise

Maarja-Liis Mitri 30. juuni 2011, 20:10

Maailma suurim otsingumootor Google peatas täna oma uue sotsiaalvõrgustiku Google+ liitumiskutsete väljastamise, tuues põhjuseks "hullumeelse nõudluse", vahendas Bloomberg.

Facebooki uus konkurent Google+ jõudis avalikkusesse 28. juunil. Teenus on Facebookiga üsna analoogne, võimaldades kasutajatel moodustada gruppe ning jagada enda kohta infot ja pilte.

Uut teenust tutvustades, märkisid Google'i esindajad, et portaal on alguses avatud vaid piiratud arvule kasutajatele. Kes on juba kasutajaks saanud, võib ise kutseid saatma hakata. Kuna Google+ on veel lapsekingades, ei soovi firma esialgu liiga kiiret kasutajate arvu tõusu.

"See on hea, et Google alguses asja rahulikult võtab. Viimane, mida vaja oleks, on liita endaga 10 miljonit kasutajat ja anda neile portaaliga kehv kogemus," sõnas maaklerifirma Janco Partnersi analüütik Mike Hickey.

Samas on ka neid, kes arvavad, et praegune liikmete arvu piiramine tuleb võrgustikule kahjuks. Forrester Researchi analüütiku Josh Bernoffi sõnul on sotsiaalvõrgustiku mõte inimesi koondada, aga kui süsteem on loodud selliselt, et liikmeks saab ainult kutsete abil, seab see  Facebookiga konkureerimisele tõsiseid takistusi.

Google+ pole Google'i esimene katse sotsiaalvõrgustike alal. 2004. aastal tuli firma välja suhtlusportaaliga Orkut, mis on saavutanud suure populaarsuse arenevatel turgudel nagu Brasiilia, aga globaalses perspektiivis Facebookiga võistelda ei suuda.   

Ajast, mida inimkond veetis maikuus Interneti-kasutades, võttis Facebook enda alla 13 protsenti.  Google'i osa jäi 10 protsendile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. June 2011, 20:10
Otsi:

Ava täpsem otsing