Kalle Klandorf: võib oletada, et on toimunud kuritegu

Silvia Kruusmaa 30. juuni 2011, 11:15

Tallinna linnapea kohuseid täitva abilinnapea Kalle Klandorfi kinnitusel teeb Tallinna linn alati koostööd kõikide õiguskaitse organitega ning taunib igasuguseid korruptiivseid tegusid.

"Kehtivate tavade kohaselt ei tohi enne kohtu otsust kedagi süüdi mõista. Arvestades asjaolu, et nii Toomas Õispuu kui ka vandeadvokaat Viktor Kaasik on juhtunut tunnistanud ja sõlminud menetluse käigus prokuröriga kokkuleppe (mis ei ole praeguseks kohtuniku poolt kinnitatud), võib oletada, et on toimunud kuritegu," ütles Klandorf Delfile.

"Igasugune korruptiivne tegu linnaametniku poolt on taunitav! Tallinna linn teeb alati koostööd kõikide õiguskaitse organitega, eriti neil juhtudel kui on tegu korruptsioonikahtlusega ning mõistab need hukka," sõnas linnapea kohusetäitja.

Kaitsepolitsei pidas esmaspäeval kahtlustatavana pistise võtmises kinni Tallinna Linnaplaneerimise ameti juhataja Toomas Õispuu, keda kahtlustatakse 10 000 eurose pistise võtmises detailplaneeringu menetlemise korraldamise eest. Pistise andmise kahtlustus lasub tuntud advokaat Viktor Kaasikul. Mõlemad nõustusid kokkuleppemenetlusega.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    03. July 2011, 16:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing