Kolibakter võis pärineda Egiptuse seemnetest

Silvia Kruusmaa 30. juuni 2011, 15:54

Saksamaal ja Prantsusmaal vähemalt 48 elu nõudnud E.coli bakter võis pärineda Egiptusest imporditud lambaläätseseemnetest, näitavad Euroopa teadlaste esialgsed uuringud.

Rootsis asuva Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) ekspertide ja Itaalias paikneva Euroopa Toiduohutusameti (EFSA) ekspertide sõnul näitab esialgne uurimine, et Egiptusest 2009. või 2010. aastal imporditud lambaläätseseemned on seotud nii Saksamaa kui ka Prantsusmaa haiguspuhanguga, vahendavad ERR Uudised.

EFSA pressiesindaja Lucia de Luca ei saanud aga nakkuse toonud seemnete Egiptuse päritolu lõplikult kinnitada, kuna tema sõnul uurimine alles käib.

EFSA ja ECDC hoiatasid, et kuna seemned võisid bakteriga saastuda tarneahela ükskõik millises etapis alates nende tootmisest ja transpordist kuni müügini, võivad potentsiaalselt ohtlike seemnete teised partiid jätkuvalt Euroopa Liidus ja võib-olla ka väljaspool seda müügil olla.

Mai alguses vallandunud kolibakteripuhangus nakatus üle 4000 inimest, kellest enamik haigestusid Saksamaal, Prantsusmaal Bordeaux' linnas oli aga väiksema ulatusega kolibakteri nakkuspuhang.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. June 2011, 15:55

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing