Apple ja Samsung jälle kohtus

Maarja-Liis Mitri 30. juuni 2011, 21:35

Samsung Electronics kaebas Apple'i taas kohtusse, sest viimane rikkus iPhone'i ja iPadi tehnoloogia osas väidetavalt Samsungi patente.

Apple'i iPhone, iPod ja iPad kopeerivad mitmeid Samsungi innovatsioone, teatasid Samsungi advokaadid eile Delaware'i föderaalkohtus.

28. juunil esitas Samsung Apple'i kohta kaebuse ka USA Rahvusvahelisele Kaubanduskomisjonile, et viimane peataks patenti rikkuvate seadmete impordi.

See pole mitte esimene kord, kui üks ettevõtetest teise kohtusse kaebab. Aprillis kaebas Apple Samsungi California föderaalkohtusse sisuliselt samal põhjusel, väites, et Samsungi Galaxy-telefon ja lauaarvutid kopeerivad iPhone'i ja iPadi tehnoloogiat. Ettevõttel on kohtuasi Samsungi vastu pooleli ka Lõuna-Koreas.

Samsung, mis varustab Apple'it mälukiipidega, on firma kohtusse kaevanud veel Seoulis, Tokyos, San Fransiscos ja Saksamaal Mannheimis.

"Paistab, et neil on palju, mida arutada," ütles Seoulis resideeruv aktsiaanalüütik Seo Won Seok uudisteagentuurile Bloomberg. Ta lisas ka, et praeguste sammudega üritavad mõlemad tõenäoliselt saavutada teise ees eelist, kui lõpuks tuleb hakata arutama kokkulepet ristlitsentsi osas. Ristlitsents tähendaks mõlemale ettevõttele tehnoloogiate vahetamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. July 2011, 12:22
Otsi:

Ava täpsem otsing