Kreeka saab veel 85 miljardit juurde

Katri Soe-Surén 01. juuli 2011, 15:09

Uues päästepaketis osaleksid ka erainvestorid.

Kreeka kogupakett tõuseb seega 190 miljardi euroni, arvestades et esimese päästepaketi suurus oli 110 miljardit eurot, kirjutab Bloomberg viitega Austria rahandusministeeriumi ametnikule.

IMFilt tuleb uuest laenust 30 protsenti, eurotsooni riikidelt ja erainvestoritelt ülejäänud 70 protsenti. Uus laen on eelduseks Kreeka parlamendi poolt sel nädalal vastuvõetud järjekordsele karmile säästuprogrammile mahuga 78 miljardit eurot. 

Kui suur erasektori osa laenust olema saab, ei ole veel lõpuni selge, kuid juttu on olnud 30 miljardist eurost. Pankade jaoks on osalus päästepaketis vabatahtlik. Kreeka võlakirjade omanikel soovitatakse vahetada oma lühikese tähtajaga võlakirjad pikaaegsete vastu.
Eurotsooni rahandusministrid peavad homme konverentskõne, et arutada Kreeka viienda, 12 miljardi euro suuruse abimakse kinnitamist.

Uus abiprogramm, mis kehtib järgmised 3 aastat, peab olema „raha kauba vastu“ leping, ütles Bloombergile Austria panga esindaja Thomas Wieser. Jätkub kvartaalne Kreeka edenemise jälgimine ELi, IMFi ja Euroopa Keskpanga ametnike poolt.

„Enne iga uut makset toimub diskussioon rahandusministrite seas, kus arutatakse, kas programm on ikka ree peal ja kas kreeklased täidavad oma antud lubadusi,“ samuti on see „stiimuliks, mis garanteerib 16 doonorriigile, et nende rahaga toimetatakse nii kindlalt kui võimalik,“ lisas Wieser.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. July 2011, 15:25

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing