Oodata on Zynga IPO-t

Maarja-Liis Mitri 01. juuli 2011, 21:47

Populaarsete Facebooki-mängude looja Zynga andis täna sisse dokumendid oma aktsiate esmaemissiooniks.

Ettevõte ei avalikustanud väljastatavate aktsiate arvu ega ka hinnavahemikku, kuid loodab IPO-ga koguda kuni 1 miljard dollarit. Reutersi allikate sõnul võib Zynga IPO anda ettevõtte väärtuseks 15-20 miljardit dollarit ja kapitali võib lisanduda isegi   1,5-2 miljardi dollari ulatuses.

Emissioonidokumentides kirjas olevat IPO plaanitavat suurust kasutatakse registreerimistasude arvutamiseks, kuid lõplik suurus võib olla sellest erinev.

Zynga tuntumate mängude hulka kuuluvad FarmVille ja Mafia Wars, millel on igakuiselt üle 232 miljoni aktiivse kasutaja. Mängud on tasuta, aga ettevõtte tulu tuleb peamiselt virtuaalesemetelt nagu traktorid ja relvad, mida mängijad saavad osta, et parandada oma mängukogemust.

Zynga on üha tugevam konkurent traditsioonilisi videomänge pakkuvatele ettevõtetele, kelle aktsiahinnad on viimastel aastatel valdavalt languses olnud.

Online-mängude genereeritav tulu ulatub 2011. aasta lõpuks oodatavalt 18 miljardi dollarini. 2015. aastaks prognoositakse aga juba 26,9 miljardi dollari suurust tulu, teatas turu-uuringute firma DFC Intelligence.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. July 2011, 21:47
Otsi:

Ava täpsem otsing