Strauss-Kahn lasti vabaks

Maarja-Liis Mitri 01. juuli 2011, 20:52

Endine IMF-i juht Dominique Strauss-Kahn lasti eile vabaks, pärast seda kui prokurörid leidsid tõendeid, mis seadsid kahtluse alla peamise tunnistaja usaldusväärsuse.

Strauss-Kahn vabastati koduarestist ja talle tagastatakse kautsjon. Mehe pass jäi ikka võimude kätte, sest juhtum pole veel läbi ja uurimine kestab. Srauss-Kahni advokaat Benjamin Brafman sõnas, et suure tõenäosusega kuulutatakse tema klient süütuks. "Me arvasime juba alguses, et see juhtum pole päris see, millena ta näib," sõnas advokaat.

Strauss-Kahni süüdistatakse ühe New Yorgi hotelli toateenija seksuaalses ahistamises ja väidetavas vägistamiskatses 14. mail.

Väidetava ohvri advokaadi Ken Thompsoni sõnul on siiski piisavalt tõendusmaterjali, et juhtumiga edasi minna. Kannatanu viidi pärast rünnakut haiglasse ning süüdistajatel on fotod tema vigastustega.

20. mail vabastati pärast enda mitte süüdi tunnistamist 62-aastane Dominique Strauss-Kahn vanglast kautsjoni vastu. Siiani oli endine IMF-i juht koduarestis, tohtides kodust lahkuda vaid juriidilistel, meditsiinilistel ja religioossetel põhjustel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. July 2011, 12:22
Otsi:

Ava täpsem otsing