Osalemine valimistel?

Birjo Must 02. juuli 2011, 16:54

Kuigi Dominique Strauss-Kahn võitis eile vahi alt vabastamisega hingetõmbeaega, ei pruugi see olle piisav, et  osaleda 2012. aasta prantsuse presidendivalimistel.

“Tema maine on liigselt kahjustunud,” ütles Paris Political Studies Institute professor Laurent Dubois. “Lihtsalt ei ole piisavalt aega vajalikuks puhastumiseks. Tema kohale jääb alatiseks vari.”

Endine rahvusvahelise valuutafondi (IMF) juht, keda süüdistati New Yorgi luksushotelli toateenija vägistamiskatses, vabastati eile ning talle tagastatakse kautsjon, kuid mitte pass, rääkis New Yorgi kohtu esindaja Michael Obus. Hagi tema vastu aga ei võetud tagasi ning järgmine kohtuistung toimub 18. juulil. Stauss-Kahn pole ennast süüdi tunnistanud.

Strauss-Kahni Sotsialistide partei valib oma kandidaadi järgmise aasta presidendivalimisteks oktoobris. Kandidaatidel on võimalik registreerida kuni 13. juulini ning võitja seisab järgmise aasta mais silmitsi president Nicolas Sarkozyga. Sotsialistide kandidaat Francois Hollande ütles, et ta on nõus erakonna juhtide võistluse edasi lükkama, et Stauss-Kahn saaks osaleda. 

Kuigi Strauss-Kahni vabastamine andis tema toetajatele lootust tema võimalikuks naasmiseks Prantsuse poliitikasse, julgevad vaid vähesed loota, et tal õnnestub võistlusel osaleda.  

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. July 2011, 10:32
Otsi:

Ava täpsem otsing