Linnavoliniku juhitav firma ostis sadama

Hannes Sarv 06. juuli 2011, 00:00

"Kindlasti on see pigem emotsionaalne ost," sõnas ainsana tänavu juunis asutatud osaühingu DM Harbour Capital juhatusse kuuluv Stelmach, kes enda sõnul eelkõige tegelebki praegu investeerimisnõustamise ja ettevõtlusega. "See ei ole tuimalt äritegemine ega pikaajaline investeering, vaid ikka ka emotsioon," lisas ta sadama ostu kohta.

DM Harbour Capitali omanik on mullu märtsis asutatud OÜ Reliable Investments. Firma on äriregistri andmeil Dmitri Morozovi ja Natalja Kimura omanduses. Stelmachi sõnul on nad tema tuttavad. "Nad on sellised toredad Eestis elavad ja mitte ainult Eestis, vaid ka välismaal tegutsevad eraisikutest ettevõtjad, kes on heas mõttes väga suured merenduse fännid," iseloomustas ta oma tööandjaid ja lisas, et praegu on nad puhkusel.

Seetõttu on veel vara rääkida ka plaanidest, mida on 2,4 hektari suurusel sadama-alal kavas teha. Küll ütles Stelmach, et põhiplaan on see siiski jahisadamana välja arendada.

Raha plaanis küsida ka EList. Stelmach kinnitas, et võimalusel soovivad uued omanikud kaasata investeeringute tegemiseks Euroopa Liidu abiprogramme. Kui suured investeeringud olla võiksid, ei osanud ta veel öelda. "Finantseerimisvõimalused on erinevad ja neid tuleb analüüsida. Me ei ole veel kalkulatsioonideni jõudnud," sõnas ta.

Samuti ei saanud Stelmach konfidentsiaalsusele viidates avalikustada sadama ostuhinda, kuid kinnitas, et DM Harbour Capital tasub selle eest järelmaksuga. Seda tõendab ka kinnistusraamatusse müüja kasuks seatud 218 400euro suurune hüpoteek, mis juunis seatud sadama müüja kasuks.

Sadama müünud OÜ Madigan Consulting juhatuse liige ja ühtlasi sadama arendamiseks loodud Kalana Sadama SAd juhtiv Martin Ellervee sõnas, et endisel omanikul tekkis probleem rahastamisega. "Kuna tegemist on sellise mitteärilise objektiga, siis nägime ainsa võimalusena kasutada Euroopa abiraha. Aga see piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programm, mille raames oleks saanud raha - esiteks oli seal konkurents väga tihe ja teiseks tuli meile mõnevõrra üllatusena, et (Kalana sadma näol - toim) ei ole tegemist riigi ja Hiiumaa seisukohast olulise sadamaga, pigem teisejärgulisega," selgitas ta, miks müüdi sadam uuele arendajale.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing