Sundkulutuste kasv muudab elu keeruliseks

ÄP 08. juuli 2011, 00:00

Tarbijakorvi maksumus võrreldes eelmise kuuga jäi juunis statistikaameti avaldatud andmete kohaselt muutumatuks. Aastatagusega võrreldes aga kerkisid hinnad 4,9%. Suurim panustaja hinnakasvu on jätkuvalt toit ja mittealkohoolsed joogid (hinnatõus eelmise aasta juuniga võrreldes 11,5%). Lisaks oli oma osa eluasemele tehtavate kulutuste kasvul, mis oli maiga võrreldes 2,6% (aastases võrdluses 4,6%) ning mis on tingitud soojusenergia hinna tõusust.

"Sundkulutuste (mis moodustavad ligikaudu poole kogu tarbijakorvist) jätkuv hinnatõus muudab mitmete perede hakkamasaamise üha keerulisemaks - olemasolevate sissetulekute juures kulub nüüdsest oluliselt enam eelarvest vaid elamiseks vajalikele kulutustele," kommenteeris Paabut tarbijahinna numbreid.

Positiivsed arengud tööturul ja majanduses üldisemalt annavad tema sõnul alust uskuda, et lähitulevikus on oodata ka majapidamiste sissetulekute kasvu ja seda nii hõive kui ka palga kasvu kaudu. "Palgakasvu ootused on juba kasvanud, kuigi ettevõtjad ei ole väga altid palku tõstma," märkis ta.

Eesti Pank märkis, et toiduainete hinna tõus aeglustus juunis peamiselt seetõttu, et köögi- ja puuvili odavnes tavapärasest rohkem, kuises võrdluses vastavalt 7% ja 4,6%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing