Peredega rahvusvahelisi talente Eestisse raske saada

10. juuli 2011, 11:44

Välismaalt siia tööle tulevate perede väga piiratud võimalused oma laste koolitee jätkamiseks inglise keeles, nentis Ameerika Kaubanduskoja president Andrus Alber.

Enamus rõõme ja muresid on Eesti ettevõtjatel ja Eestis tegutsevatel Ameerika ettevõtjatel sarnased. Ootamatud maksumuudatused või tegevuspiirangud puudutavad ju kõiki, rääkis Andrus Alber.

"Samuti nagu ka usaldusväärne rahanduspoliitika või aktiivne lõimumine rahvusvaheliste organisatsioonidega. Ka raskused heade inseneride, IT- või müügiinimeste leidmisel on ühine mure kõigil Eestis tegutsevatel firmadel. Kaks murekohta, mida Ameerika Kaubanduskoda Eestis on sel kevadel aktiivselt tõstatanud ja mis Eesti ettevõtjaid ehk nii palju ei häiri on seotud intellektuaalse omandi kaitse ja inglise keelse alusharidusega. Alushariduse osas on peamiseks mureks välismaalt siia tööle tulevate perede väga piiratud võimalused oma laste koolitee jätkamiseks inglise keeles. See selgelt piirab võimalust meelitada siia talendikaid või suurte rahvusvaheliste kogemustega inimesi, kel juba pered loodud," rääkis Alber.

Kui me vaatame selliseid USA taustaga firmasid nagu Microsoft, Oracle, IBM, NASDAQ OMX, UPS ja paljud teised, siis pigem on juhid eestlased. Küllap see näitab usaldust kohalike juhtide vastu, lisas Alber. "Samas on ka firmasid, kus juhid on väljastpoolt Eestit, kuigi üldjuhul mitte Ameerikast, vaid mõnest teisest Euroopa riigist. Tuleb arvestada sellega, et paljud Ameerika investeeringud jõuavad Eestisse mitte otse USAst, vaid läbi Euroopas juba varem tegutsenud üksuste," rääkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. July 2011, 16:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing