Katre Pilvinski • 10. juuli 2011 kell 12:57

Riigiaparaadi jäikus võib investoreid peletada eemale

Eestis tegutsevad briti firmad peavad probleemseks riigi ja omavalitsuste administratiivse suutlikkuse kohatist madalat taset, nentis Tallinna Suurbritannia saatkonna kaubandusosakonna juhataja Indrek Pällo.

"Suurbritannia eksport Eestisse on peale majanduskriisi taastunud kiiresti. Briti ettevõtted leiavad, et Eesti on küllaltki hea juurdepääsuga turg, kuhu on suhteliselt kerge siseneda. Üldiselt on teadlikkus Eestist siiski kahetsusväärselt madal. Suurbritanniast on investeeringuid tehtud näiteks kliiniliste uuringute valdkonda ning ka jaekaubandusse, mis lükkab ümber müüdi Eestist kui väikesest turust, mis ei paku välisfirmadele huvi," rääkis Pällo.

Positiivsena nähakse Pällo sõnul  kindlasti euroalaga ühinemist, kvalifitseeritud tööjõu olemasolu ja maksusüsteemi. Probleemsemateks kohtadeks siin tegutsevatele briti firmadele on riigi ja omavalitsuste administratiivse suutlikkuse kohatine madal tase ning kalduvus jäikusele, mis takistab ettevõtjatega konstruktiivse dialoogi arendamist.

 

 

Hetkel kuum