Haaveli asemel saab Eesti Raudtee nõukogu esimeheks Arakas

Katariina Krjutškova 15. juuli 2011, 00:00

Rahandusminister Jürgen Ligi sõnas, et Arakas on üks ärksamaid ja ühiskondlikult aktiivsemaid noorema põlvkonna ettevõtjaid. "Ma ei arvaks küll, et ta teenus-majanduskoja esimeheks Reformierakonna toel võinuks saada. Minu jaoks esindab ta ikkagi seda modernse majanduse kogukonda, mida ta esindab ka nende arvates, kes ta end esindama valisid," ütles Ligi.

Viljar Arakas kinnitas, et talle on ettepanek tehtud ja ta on tänulik usaldatud vastutuse eest. Arakas on neli aastat kuulunud ka Tallinna Lennujaama nõukogusse.

Äripäev on korduvalt kritiseerinud rahandusminister Jürgen Ligi tegevusetust ja olnud seisukohal, et minister pidanuks Haaveli Eesti Raudtee nõukogust kutsuma tagasi kohe, kui prokuratuur alustas Haaveli suhtes kriminaaluurimist.

Investeerimispanga Gild omanike hulka kuulunud Haavelit kahtlustatakse investeerimiskelmuse korraldamises. Prokuratuur alustas kriminaaluurimist juba 2009. aasta lõpus.

Ligi aga kinnitas, et nõukogu esimehe vahetuse tingis tähtaja aegumine, sest Haaveli nimetas toona ametisse Ivari Padar.

Haaveli pattude kohta pole midagi teada. "Kui ebapopulaarselt see ka ei kõlaks, ma ei ole pädevatelt kontrollijatelt finantsinspektsioonist saanud kinnitust tema (Tõnis Haaveli - toim) pattude kohta. Ka prokuratuur pole millestki sellisest teatanud. Minu jaoks on too "halb maine" seega ilma selgete põhjendusteta sõnapaar," kommenteeris Ligi võimalust, et Haavel kutsuti tagasi kriminaaluurimise tõttu.

Ligi lisas, et suurte ettevõtmiste puhul jääb loomulikult vaieldavaks, kas mõni hinnang või äriline valik rikub eetikat. Siiski kinnitas ta, et juriidilistest möödalaskmistest pole ta teadlik.

Haavel annetas 2007. aastal Reformierakonnale 150 000 krooni. Tema äripartner Rain Tamm annetas samal ajal Reformierakonnale 50 000 krooni.

Arakas annetas sel aastal Reformierakonnale 3500 eurot (54 740 krooni), eelmisel aastal 50 000 krooni ja 2009. aastal 100 000 krooni.

Reformierakonnal ning Isamaa ja Res Publica Liidul on kombeks nimetada riigifirmade nõukogudesse ettevõtjad, kes on olnud ka parteide suurimateks toetajateks valimiste eelsel ajal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:57
Otsi:

Ava täpsem otsing