Sberbank ostis akna Euroopasse

Anne Oja 15. juuli 2011, 17:55

Sberbank leppis kokku Austria panganduskontsernile Oesterreichische Volksbankile kuuluva Volksbank Internationali (VBI) ostu tingimustes.

"Sberbank ostis akna Euroopasse," vahendas Sberbanki pressiteadet uudisteportaal Lenta. Peale tehingu toimumist saab Sberbank esmakordselt oma ajaloos otsepääsu Kask- ja Ida-Euroopa turule. Ootuste kohaselt viiakse tehing lõpuni enne aastavahetust.

Sberbank saab VBI 100%-liseks omanikuks, vahendas RIA Novosti pangajuhi German Grefi sõnu. "Plaanime Volksbanki kasutana hüppelauana rahvusvaheliste tehingute arendamiseks," kommenteeris Gref lisades, et see on esimene samm Sberbanki muutumisel globaalseks pangaks.

Ostu-müügisummat kuskil ei nimetata, kuid Reuters on varem avaldanud, et see võib küündida 590 miljoni euroni. Juunis käis ajakirjandus välja 750 miljoni euro suuruse ostusumma.

Oesterreichische Volksbank teatas 51% VBI aktsiate müügist juba 2010. aasta lõpus. Ülejäänud 49% jaguneb saksa DZ-Gruppe ja prantsuse Banques Populaires' vahel.

Volksbank International töötab Ukrainas, Slovakkias, Sloveenias, Tshehhis, Ungaris, Horvaatias, Rumeenias, Bosnias ja Hertsegoviinas ning Serbias.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    15. July 2011, 17:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing