Samsung investeerib meditsiinitehnikasse

Maarja-Liis Mitri 18. juuli 2011, 22:09

Vananeva rahvastiku taustal plaanib Samsung kiirendada oma müügi-tulude kasvu investeeringutega meditsiinisektorisse.

Elektroonikagigant Samsung, mille tooteportfell varieerub mälukiipidest televiisoriteni, peab ostuläbirääkimisi magnetresonantsseadmete ja röntgenmasinate valmistajatega, et suurendada oma konkurentsivõimet meditsiinitehnika turul ja võistelda ettevõtetega nagu General Electric ja Siemens.

Samsung plaanib aastaks 2020 meditsiinivaldkonda investeerida 1,1 miljardit dollarit. Ettevõte usub, et vananeva rahvastikuga USA, Euroopa ja Jaapani turud kasvatavad nõudlust meditsiinitarvikutele.

Ülevõtmistest rääkides teatasid Samsungi esindajad, et firma eelistab väikseid nišitehnoloogial põhinevaid välisettevõtteid, millest mitmega käivad praegu ka läbirääkimised. Samsungi eesmärk on tõusta esimeseks ultraheli-, röntgen- ja magnetresonantsseadmete tootjaks maailmas, vahendab Bloomberg.

Samsung ründab turgu, mida praegu valitsevad Siemens ja General Electric. Viimane teenis meditsiinitehnikalt eelmisel aastal 16,9 miljardit dollarit ehk 5,6% enam kui üle-eelmisel aastal. Siemensi tulud olid 17,4 miljardit dollarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. July 2011, 13:45
Otsi:

Ava täpsem otsing