OPEC-i suurimad naftareservid on Venezuelal

Maarja-Liis Mitri 19. juuli 2011, 22:01

Naftakartelli OPEC teadaolevad toornaftavarud kasvasid       2010. aastal 12,1% võrra 1,19 triljoni barrelini, vahendas Reuters kartelli iga-aastast statistilist aruannet.

OPEC-i naftavarude kasv oli peamiselt tingitud Venezuelast, kelle varud kasvasid 211,2 miljardilt 296,5 miljardi barrelini, tõstes riigi reservide pingereas esimeseks. Seni omas suurimat reservi OPEC-i peamine eksportöör Saudi Araabia, kelle varud jäid 264,5 miljardile barrelile.

Ka Iraan ja Iraak suurendasid oma varusid. Oktoobris suurendas Iraan oma toornaftareserve 150 miljardile barrelile ainult nädala pärast seda, kui Iraak oma reserve kasvatada otsustas.

Reservid on üks kriteeriume, mida Naftat Eksportivate Riikide Organisatsioon arvestab naftatoodangu kvootide määramisel. Minevikus konkureerisid Iraan ja Iraak OPEC-i kvootide pärast, aga nüüd on viimane neist reeglitest vabastatud. Sellele vaatamata plaanib OPEC Iraagi kvoodisüsteemi lähiaastatel tagasi tuua.

Venezuela liikumine esimesele kohale lükkab Iraani ja Iraagi naftat tootvate riikide seas vastavalt kolmandaks ja neljandaks, kuigi Iraani ametnikud keelduvad seda tunnistamast, pidades riiki jätkuvalt OPEC-i suuruselt teiseks naftatootjaks.

Riigid nagu Alþeeria, Kuveit ja Araabia Ühendemiraadid 2010. aastal oma reserve ei muutnud. Nad pole seda teinud 2006. aastast alates.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. July 2011, 22:01
Otsi:

Ava täpsem otsing