Investorid pöörduvad taas tooraine poole

Maarja-Liis Mitri 20. juuli 2011, 20:27

Investeeringud toorainesse hakkasid vastupidiselt juunikuule juulis jälle kasvama. Trendi jätkumist ennustatakse vähemalt nii kaua, kuni maailma finantsturgudel domineerivad mured inflatsiooni ja võlakriiside pärast.

Fondihaldurid ja analüütikud peavad peamiseks põhjuseks,  miks toorainel aktsiatest paremini läheb, asjaolu, et tõusva inflatsiooni ja nõrkade valuutade tingimuses on investeerimisotsuste seisukohast tooraine kõige vähem halb valik, vahendas CNBC.

Ühtlasi lõhkus juulikuu ka hiljutise tugeva positiivse korrelatsioon aktsia- ja toorainehindade vahel. Niinimetatud kvantitatiivne leevendamine tõi turgudele rohkem raha juurde ja see viis vaatamata tegelikule turuseisule paljude varaklasside hinnad tõusuteele. USA rahatrüki teise osa lõppemine on aga seost muutma hakanud.

HSBC Private Bank'i invetseerimisstrateeg Willem Sells kommenteeris CNBC-le, et firma vähendas investeeringuid kõrge tulususega võlakirjadesse ja aktsiatesse, investeerides rohkem kulda ja teistesse väärismetallidesse, et hajutada nõrgast dollarist ja ebakindlast majandusväljavaatest tingitud riski. Ta lisas, et maailmas on üha vähem "turvalisi pelgupaikasid" ja  sellest lähtuvalt satuvad need, mis veel alles jäänud on, suurema surve alla.  

"Mured Kreeka maksejõuetuse ja selle pärast, mis mõju see omaks Euroopa pankadele on väga aktuaalsed. Lisaks eksisteerib reaalne oht, et USA riigireiting langeb, seega on antud olukorras kuld ainus vara, millega investorid saavad end kindlalt tunda," kommenteeris finantsettevõtte  Castlestone Management juhatuse esimees Angus Murray.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. July 2011, 11:23
Otsi:

Ava täpsem otsing