Merkel ja Sarkozy võtsid võlakriisi juba käsile

Katri Soe-Surén 20. juuli 2011, 15:43

Nicolas Sarkozy lendas täna Berliini, et arutada Angela Merkeliga viimaseid detaile enne eurotsooni riikide homset erikohtumist.

Kuigi algselt oli riigijuhtidel plaanis vaid telefonivestlus, lendab Sarkozy täna siiski  Berliini ja alles sealt homme Brüsselisse. Prantsusmaa ja Saksamaa on eri seisukohtadel võlakriisi lahendamise asjus. Sarkozy on selle poolt, et euro päästefondist EFSFist saaksid juba ennetavalt paindlikke laene samuti võlakriisist ohustatud Hispaania ja Itaalia. Saksamaa aga panustaks kriisi lahendamisel erainvestorite osalusele.

Homsel erakorralisel tippkohtumisel Brüsselis peaksid eurotsooni riikide juhid jõudma kokkuleppele Kreeka teises abipaketis.

Merkel üritas eile tippkohtumise tulemust puudutavat ootust kahandada, kuid andis samal ajal lootust, et õnnestub turgusid rahustada.

Prantsusmaa ajaleht Le Canard Encha?né kirjutas, et Sarkozy on hiljuti kritiseerinud Saksamaa hoiakut võlakriisi suhtes sõnadega „Kreeklased teevad, mida suudavad, ja nad on juba üht-teist saavutanud. Ainsad, kellel jääb puudu solidaarsusest, on sakslased.“ Lehe andmetel on Sarkozy läinud nädalal öelnud koguni nii: „Saksa egoism on kriminaalne. See venitab kriisi pikemaks.“

Merkel ütles eile, et homsest tippkohtumisest ei maksa oodata lõplikku lahendust, vaid pigem on tegemist kontrollitud protsessiga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    21. July 2011, 21:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing