Hiinas leiti Apple'i võltspood

Maarja-Liis Mitri 21. juuli 2011, 20:29

Eile avalikustati BirdAbroad blogis fotod ja detailne kirjeldus ühes Edela-Hiina provintsis Kunmingi linnas asuvast Apple'i võltspoest, vahendab CNBC.

Esmapilgul tundus pood seaduslik. Seal oli nii Apple'i kauplustele omane keerdtrepp kui ka siniseid T-särke kandvad töötajad Apple'i kaelasildiga, aga mõned märgid näitasid siiski, et pood oli autoriseerimata.

Esiteks, Apple'i poed ei kirjuta oma siltidele kunagi "Apple Store", vaid kasutavad lihtsalt brändi logo. Lisaks oli trepp kehvasti ehitatud.

The Wall Street Journal rääkis ühega poe töötajatest, kes sõnas, et ei hooli, et pood on võlts, peaasi, et müüakse autentseid Apple'i tooteid ja kliendid ei tule  kehva kvaliteedi pärast kaebama. Sellele vaatamata pole kindlalt teada, kas Kunmingi poes müüdav kaup pärineb tõesti Apple'ilt või mitte.

Tegelikult on Hiinas mitmeid  autoriseerimata Apple'i poode, aga ükski neist ei kopeeri tõelisi firmapoode. Need müüjad ostavad Apple'i tooteid kas ettevõtte müügipunktidest või USA-st ja smuugeldavad need siis Hiinasse.

Hiinas on ainult 4 ametlikku Apple'i poodi, millest 2 asuvad Pekingis ja 2 Shanghais.

Apple, kes on tuntud karmide reageeringute poolest oma intellektuaalse omandi ebaseadusliku kasutamise suhtes, keeldus kommenteerimast, kuidas firma olukorda lahendada plaanib.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. July 2011, 20:29
Otsi:

Ava täpsem otsing