„Swedbanki suur poliitika pole vastuvõetav“

Katariina Krjutškova 21. juuli 2011, 16:59

Pean hoopis SEB panka ettevõtjasõbralikuks, sest seal ei ole sellist bravuuri ja eneseimetlust nagu Swedbankis, sõnas Väätsa Agro juhatuse esimees ja kunagine väikeomanik Tiit Tuuleveski.

„Küsimus on panga suures poliitikas – see pole vastuvõetav. Need, kes siin kohapeal asju ellu viivad, neid süüdistada on ju mõttetu,“ sõnas Tuuleveski.

Tuuleveski sattus Swedbankiga võitlusesse seoses 2009. aastal esitatud saneerimiskavaga. Saneerimiskava koostati selliselt, et suurima võlausaldaja Swedbanki laen oleks lõviosas muudetud piimatootja aktsiateks, kusjuures pank oleks oma aktsiatega jäänud vähemusomanikuks. Swedbank asus võitlusse, et kava tühistataks ja riigikohus tegigi seda mais.

„Kuidas Swedbank meiega kolm aastat tagasi käitus, selle kohta ei ütleks, et see teeks Swedbankile au. Mina teda sõbraks küll ei pea,“ sõnas Tuuleveski.

Samas lisas Tuuleveski, et iga tegutsev pank peaks idee järgi olema ettevõtjasõbralik, sest jäiga asjaajamisega kliente ei hoia. „Selline pank ei püsiks kaua turul ja kaotaks viimasegi kliendi,“ sõna Tuuleveski.

Eesti Põllumeeste Keskliidu asepresidendi Jaan Sõrra hinnangul on pankadest kõige põllumehesõbralikum Swedbank.

Tuuleveski vastas Äripäeva päevaküsimusele – kas Swedbank on ka teie arvates põllumehe sõbralik pank?

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    21. July 2011, 16:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing