Trigon on kahjumis

Katariina Krjutškova 22. juuli 2011, 00:00

2010. aasta 147 miljoni kroonise kahjumi taga on peamiselt Trigon Agri tulemuslikkusega seotud aktsiaoptsioonide väärtuse langus ja kinnisvaraprojekt Gate Tallinn.

2008. aastal oli ettevõtte koondkahjum peaaegu 500 miljonit krooni ja 2009. aastal 106 miljonit krooni.

Helenius rõhutas, et ettevõtte operatiivne rahavoog oli 2010. aastal 10,8 miljonit krooni, kuid ülemöödunud aastal oli see veel 20 miljoni krooniga miinuses.

"Me teenime rohkem raha, kui kulutame," sõnas Helenius. Ta lisas, et ettevõtte bilanss on hea ja võlad samuti väiksed, pealegi on tema hinnangul ettevõtte vara hinnatud realistlikult.

Heleniuse sõnul on kahjum tingitud halvast turuolukorrast, mis on mööduv nähtus. "Kui turud on halvad, näitame suuri kaotusi. Kui turud on head, võime teenida enneolematut kasumit," selgitas Helenius. Ta lisas, et kui midagi traagilist turge ei raputa, jõuab Trigon Capital juba sel aastal kasumisse.

Finantsturgude arenedes plaanib grupp mahtude suurendamist ja uute töötajate värbamist. "Tahame luua väga tugeva tiimi, kus on väga erinevate kogemustega ja kõrgelt haritud inimesed," sõnas Helenius. Inimeste väljavahetamist ei pidanud ta vajalikuks.

ASi Trigon Capitali gruppi kuuluvate ettevõtete põhilisteks tegevusaladeks on nõustamine investeerimisalastes ja majandustegevust puudutavates küsimustes, portfellihalduse ning väärtpaberivahenduse teenuste pakkumine. Trigon Capital tegeleb ka kinnisvarainvesteeringute ja arendamisega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing