Apple kaalub suurt ülevõtmist

Maarja-Liis Mitri 22. juuli 2011, 19:37

Apple peab ostuläbirääkimisi online-videoteenuseid pakkuva ettevõttega Hulu, vahendab majandusuudiste portaal Bloomberg anonüümse allika sõnu.

Apple'i loomulik areng viib tulevikus selleni, et ettevõte lisab oma portfelli rohkem videoteenuseid, sõnas aktsiaanalüütik Scott Sutherland, kes ühtlasi soovitab ettevõtte aktsiat osta.

Analüütikud ennustavad, et Hulu hind võib ületada 2 miljardit dollarit, kuid samal ajal keeldusid  Hulu ja Apple'i esindajad läbirääkimisi kommenteerimast. 

Apple tavaliselt suuri ülevõtmisi ei tee, ütles Sutherland ühes intervjuus. Firma suurim ost on siiani olnud 400 miljoni dollari suurune NeXT Software'i omandamine 1996. aastal, kui Steve Jobs jälle Apple'i juurde naases.  

30. juunil võttis Apple vastu otsuse osta 2,6 miljardi dollari eest Nortel Networksi patente. Ühtlasi kaalub frima ka InterDigitali ostu, mille patentide väärtuseks hinnatakse 3,37 miljardit, kirjutab Bloomberg.

Kui praegune Apple'i iTunesi meediapood hõlmab ostu- või laenupakkumisi, siis Hulu põhineb liikmesustasul. Jooksvaid seriaale saab Apple'i meediapoest laenutada 99 sendi eest, samal ajal kui Hulu Plus pakub piiratud arvul seriaalide episoode ja laiemat ligipääsu 7,99 dollari eest kuus.

Hulu läks müüki eelmisel kuul. Selle omanikud ennustavad, et augusti lõpuks on veebilehel üks miljon kasutajat. Ettevõtte tuluks aastal 2011 ennustatakse 500 miljonit dollarit.

Apple pole ainus, kes Hulust huvitatud on. Lisaks mitmetele teistele ettevõtetele on oma huvi üles näidanud ka Yahoo, Google, AT&T. Microsoft loobus sel nädalal oma pakkumisest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. July 2011, 19:37
Otsi:

Ava täpsem otsing