Kross nõustas mullu ligi 50 miljoni eest

Katre Pilvinski 23. juuli 2011, 09:07

Eerik-Niiles Kross nõustas mullu läbi firma Trustcorp, peamiselt väljaspool Euroopa Liitu asuvaid kliente, ligi 50 miljoni krooni eest.

Kui 2009. aastal oli firma käive 34,7 mln krooni, siis mullu oli müügitulu 48,9 mln krooni, kasvades aastaga 29%. 100% tuludest teeniti nõustamisteenuste osutamisega, selgus OÜ Trustcorp 2010. aasta majandusaasta aruandest.

Euroopa Liidu (EL) kliente nõustas Trustcorp mullu 272 593 krooni eest, kliente väljaspool ELi aga 48,6 mln krooni eest. “2010. aasta oli OÜ Trustcorp jaoks väga aktiivne tegevusaasta. Ettevõte pani väga suurt rõhku enda, oma kaubamärgi ja tegevuse tutvustamisele nii olemasolevatel kui ka uutel turgudel.

Suhtekorraldus ja reklaamikampaaniad olid suunatud väljapoole Eestit, peamiselt Euroopa ja Kaukaasia turgudele eesmärgiga kinnistada olemasolevaid kliente, võita juurde uusi kliente ja sõlmida kontakte potentsiaalsete koostööpartneritega,” märkis ettevõtte juhatuse liige Eerik-Niiles Kross aruandes.

Ettevõtte põhitegevuseks kujunes aruandeaastal konsultatsiooniteenused strateegilise juhtimise, kriisijuhtimise ja julgeoleku vallas. Konsultatsiooniteenust osutati valdavalt klientidele väljastpoolt Eestit, Lõuna-Kaukaasia ja Kesk-Ameerika regioonist, selgus aruandest.

“Konsultatsiooniteenuste järele, eriti Kaukaasia ja Balkani regioonis, on jätkuvalt väga suur nõudlus. Tegemist on arenevate regioonidega, kus olukordade lahendamine ja reformide läbiviimine nõuab kogemustega ekspertide abi,” lisas Kross.

Trustcorpi kasum jäi mullu tagasihoidlikuks. Ettevõtte puhaskasum kukkus 2009. aasta 3,9 mln kroonilt mullu 557 909 kroonile. Aruande järgi kavatsetakse tänavu dividende maksta 800 000 krooni ulatuses. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. July 2011, 13:22

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing