Kahtlusalused üritasid raha firmast välja kantida

Piret Reiljan 25. juuli 2011, 00:00

Kohtus arutati ringkonnaprokurör Andrei Voronini sõnul Ebrase raha tegeliku kuulumise küsimust. Nimelt oli kasutatud skeemi, kus Skyluxist liikus raha ülekannetena EPSA Investeeringute ja OÜ VKR Holdingsi kontodele. Viimase uus omanik pärast Ebrast - John Steel - kandis raha edasi maksevahenduse teenust pakkuvasse Tavidisse ja sai sama summa sealt hiljem sularahas kätte, et see Ebrasele üle anda. "Mõlema kinnitusel oli tegemist arveldamisega OÜ VKR Holdings müügi eest. Prokuratuur on aga seisukohal, et de facto oli tegemist OÜ Skylux rahaga," märkis prokurör Voronin.

Praeguseks on VKR Holdings liikunud juba järgmise omaniku, tõenäoliselt tankisti rollis oleva lätlase Marija Zalite kätte.

Arestitud summad ulatusid Palmi puhul 2500 euro (39 000 krooni) ja Ebrase puhul 41 825 euro (654 000 krooni) sularahani ning EPSA Investeeringud OÜ puhul arvelduskontol olnud 20 593 euroni (322 000 kroonini).

Aresti all on ka OÜ Skylux arveldusarve. "Arestitud on kogu raha, mis seal oli, ja kõik, mis sinna veel laekub. Hetkel ei pea prokuratuur võimalikuks avalikustada summade suurust," ütles Voronin. Arvestades, et Skyluxi kaudu tekitatud maksukahju suurus on praeguste kahtlustuste järgi 1,75 miljonit eurot (üle 27 mln krooni), mis tekitati veebruarist aprillini, võib arvata, et Skyluxi kontodelt õnnestus arestida rohkem raha kui eelnimetatud arestitud summad. Samas on Äripäevale vihjatud, et pärast seda, kui kahtlustatavad Palm ja tema partner Skyluxis Janek Aasma mai lõpus paar päeva kestnud vahi all viibimisest vabanesid, asuti kohe oma vara kantima, nt autosid müüma.

Skylux kuulub Palmile ja Aasmale. EPSA Investeeringutes oli lisaks Palmile, Aasmale ja Ebrasele kuni 7. juulini osalus ka Indrek Sürjel. Sürje oli üks peakangelane 2004. aasta narkoprotsessil, kus ta koos narkoparuniks kutsutud Toomas Helinaga aastateks vangi mõisteti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:57
Otsi:

Ava täpsem otsing