BlackBerry tootjat ootab ees vallandamislaine

Maarja-Liis Mitri 25. juuli 2011, 18:53

Tuntud BlackBerry nutitelefonide valmistaja Research in Motion plaanib vallandada kulude kärpimiseks 11% oma töötajaskonnast, vahendas uudisteagentuur Reuters.

Esmaspäeval teatas Kanada ettevõtte Research in Motion (RIM), et plaanib koondada 2 000 töötajat. See on ettevõttele kümne aasta jooksul esimene suurem vallandamine.

Kuigi vallandatavate arv on oodatust veidi suurem, on see vajalik, et aidata RIMil taastuda langusest, mida põhjustas tootmise viibimine ja terav konkurents Apple'i iPadi, iPhone'i ning Google'i Android-tarkvaral põhinevate telefonidega, vahendas Reuters ühe aktsiaanalüütiku sõnu.

RIMi esindajad lubasid sel nädalal oma töötajatele teatada, keda koondamine täpsemalt puudutab. Vallandamise mõju ettevõttele lubati avalikustada                   15. septembril, kui firma raporteerib oma teise kvartali tulemustest. Ühtlasi lisas RIM, et antud vallandamine on ülioluline samm ettevõtte pikaajalist edu silmas pidades.

BGC Partenrsi analüütik Colin Gills arvas aga, et kulude kärpimine RIMi konkurentsipositsiooni ei paranda ega kiirenda ka tulude kasvu. Vallandamisest oleks kasu, kui firma hakkaks tootma praegusest lihtsamaid ja odavamaid telefone, aga isegi sellisel juhul poleks 11% piisav.  

RIMi aktsia oli enne Nasdaqi avamist langenud ligi 2%, tasemele 27,40 dollarit. Kell 11:50 idaranniku aja järgi oli ettevõtte aktsia hinnaks 26,73 dollarit, andes sessioonisiseseks languseks 4,23%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. July 2011, 19:03
Otsi:

Ava täpsem otsing