Estouri vastu esitati nõudeid enam kui 300 000 euro eest

Katre Pilvinski 25. juuli 2011, 17:15

Juuni keskel maksejõuetust tunnistanud ning tegevuse lõpetamisest teatanud reisifirma Estour OÜ vastu esitati tarbijakaitseametile nõudeid kogusummas 373 962 eurot.

Nõudeid sai esitada eilseni ning nõuetekogumise perioodil esitati ametile tagatisest väljamaksmiseks kokku 439 avaldust kogusummas 373 962,22 eurot, teatas amet.

Avalduste sisulise läbivaatamise käigus on tarbijakaitseamet vähendanud nõuete kogusummat ja õigustatud nõuete arvu 414ni ning nõuete suurusjärk on tänase seisuga ca 300 000eur.

Tarbijakaitseamet rõhutab, et käesoleval hetkel  avaldatud numbrilised näitajad on muutuvad ning lõplikud väljamaksmisele kuuluvad summade suurused selguvad menetluse käigus. Tarbijakaitseamet soovib avalduste sisulise läbivaatamise ja  menetluse lõpetada augustikuu jooksul.

17. juunil teatas reisikorraldaja Estour OÜ tarbijakaitseametile, et ei suuda täita pakettreisilepingust tulenevaid kohustusi tarbijate ees. Nimetatud hetkest asus tarbijakaitseamet täitma turismiseadusest tulenevat kohustust ning korraldas esmalt reisil viibinud Estouri klientide kodumaale naasmise. Estour OÜ-l on 200 000 euro suurune tagatis, mille kasutamise õigus kuulub tarbijakaitseametile.

 

 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. July 2011, 17:19

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing