Ametiühingud ajavad toorainete hinda üles

Romet Kreek 27. juuli 2011, 00:00

Enam kui 200 000 kullakaevurit lisanduvad sel nädalal streikivatele 150 000 söekaevurile ja 5000 teemandikaevuritele, kuna palgaläbirääkimised kukkusid läbi. BHP Tšiili hiiglaslikus vasekaevanduses Escondida seisab töö juba viiendat päeva ja mõnes BHP Austraalia terase valmistamiseks sobivas söekaevandustes katkeb täna taas töö.

Kaevurid näevad kasvavaid marginaale. "Töötajad näevad lihtsalt ettevõtete kasvavaid marginaale ja iseäranis sellel tulemuste avaldamise hooajal tulevad välja väga tugevad numbrid," ütles Fairfax ISi analüütik John Meyer Bloombergile. "Kaevurid on tugevad, kipuvad olema veidi sõjakad ning nad teavad, et nemad on tootmise võti."

Lisaks BHP Billitonile häirib streik ka Xstratat, Anglo Americani, veoautojuhte, sadamatöölisi, laevnike, tööstusi Hiinas. Ma ei mõista, miks need ametiühingusse kuuluvad töötajad ei suuda käituda nagu teised inimesed. Et saada kaudselt osa ettevõtte kasumist dividendide või aktsia hinnatõusu kaudu tuleb osta aktsiat. Nii lihtne see ongi. Tulemused kuuluvad omanikele. Antud ettevõtetega on lihtne, need on börsil noteeritud.

BHP Billitoni aktsia on Austraalias aastaga tõusnud 11,8%. Aktsia dividenditootlus oli 2,2%. Aktsia hinna-kasumi suhe oli talutavad 15,2.

Xstrata aktsia on tõusnud Londoni börsil aastaga 33,7 protsenti. Selle aktsia dividenditootlus oli 0,7%, P/E suhe 14. Aastaga 22,7 protsenti kallinenud Anglo Americani aktsia dividenditootlus oli 1,3 protsenti, P/E suhte näit 9,5.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing