Krimelte müüs kuue kuuga 25% rohkem. Investeeringud kiirusesse

ÄP 27. juuli 2011, 00:00

Krimelte on teinud investeeringuid tootmise kiirendamiseks ja efektiivsuse suurendamiseks. Tänavu on sellesse Krimelte tegevdirektori Alar Salumi kinnitusel investeeritud üle 2 miljoni euro. Hiljuti tegi grupp olulisi investeeringuid täisautomaatsesse pakkimisliini.

Tootmine muutus tõhusamaks. Aasta alguses koliti Tallinnasse ka paar aastat tagasi omandatud isepaisuvaid tihendusteipe tootev Taani tehas Exadan. "See võimaldas luua uusi töökohti ning kontrollida kohapeal kogu tootmisprotsessi," tõi Salum näite sellest, kuidas tehtud investeeringud muutsid tootmist efektiivsemaks.

Taani tihendusteipide tehase käive oli mullu kolm miljonit eurot. Wolf Groupi juhatuse esimees Jaan Puusaag nimetas veebruaris tehase kolimise põhjustena väiksemaid palgakulusid, soodsamat maksukeskkonda ja tootmise paindlikkust, mis kaalusid üles Eestisse kolimisega kaasneva Ida-Euroopa maine.

Salumi teatel on järgmisena plaanis tegeleda ettevõtte energiasäästlikkusega, kasutades Exadani tootmisest vabanevat soojusenergiat olmevee soojendamiseks ja ruumide kütmiseks. 2011. aasta investeeringute fookuses on endiselt ka plastitootmise arendamine. Lisaks investeerib Wolf Group kahe vahuliini pakendamise automatiseerimisse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:57

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing