Romet Kreek • 28. juuli 2011 kell 12:08

Ameeriklased tüütavad finantsnõustajaid

Ameeriklased pommitavad finantsnõustajaid küsimustega – mida teha, kui USA valitsus muutub maksejõuetuks, kirjutab Reuters.

Suurtesse varahaldusfirmadesse tehtud kõnede hulk on kasvanud. Kliendid küsivad, kas nad saavad kõvasti pihta, kui see sündmus toimuks.

2. augusti tähtaja lähenemine USA võlalimiidi tõstmiseks või võimetusega arved maksta on muutnud ameeriklased närviliseks. Nad helistavad ja küsivad, et kas peaksid müüma võlakirju.

„Kas me peame inimestele ütlema, et ehitage punker ja kaevake raha maha?“ ütles Wescott Financial Advisory investeerimisjuht Lydia Sheckels. „Siis on teil veel tarvis relvi.“

Ta ütles, et selle asemel on parim nõu, mida ta saab anda see, et investorid peavad riske laialdaselt hajutama. Praegu ei ole aeg teha üks suur panus arenevatele turgudele või toorainesse.

Paljud nõustajad soovitavad istuda ja oodata, kuna võlaprobleem laheneb ühel või teisel moel. Seejärel saab teha portfelli muudatused.

Schekels ütles, et üks 80ndates aastates klient on 100% rahaturufondis. Üldiselt on see klient kasvule orienteeritud, aga 2008. aastal toimu pani tegema korrektuure.

„Kuid kui sa ei saa eeldada turvalisust isegi lühiajalistes USA valitsuse võlakirjades, siis ei olegi kuhugi mujale rahaga minna,“ ütles ta.

Ka soovitati klientidele alternatiivseid varasid, portfelli hajutamist kullaga (kuid mitte liigselt) ja varade paigutuse muutmist.

Hetkel kuum