Google+ on kiireimini kasvav veebileht Interneti ajaloos

Maarja-Liis Mitri 28. juuli 2011, 20:46

Kuu aega tagasi alustanud Facebookiga konkureeriv sotsiaalvõrgustik Google+ on kogunud ligi 25 miljonit kasutajat.

Google+ on kiireimini kasvav veebileht Interneti ajaloos, vahendab uudisteportaal Reuters. Juba esimese 16 päevaga suutis lehekülg meelitada ligi 10 miljonit kasutajat. Facebookil kulus sama tulemuse saavutamiseks 852 päeva ning Twitteril 780 päeva.

Google+ on ühtlasi ka esimene tõsisem konkurent Facebookile, seades viimase tugeva surve alla, et uuendustega kaasas käia. Facebookil on praeguseks umbes 750 miljonit kasutajat.

Samas ilmutas eelmine nädal märke, et Google+'i hoog hakkab raugema. Interneti-lehekülgedel liiklust jälgiva Experian Hitwise'i andmetel langes Google+'i külastuste arv eelmisel nädalal USA-s 3% võrra 1,79 miljoni külastuseni. Sellele eelnenud nädalal tõusis Google+'i külastuste arv 283%, kirjutab Bloomberg. Keskmine lehel veedetud aeg alanes eelmisel nädalal 10% võrra 5 minutile ja 15 sekundile.

Teenuse kohta, mis on ainult kuu aega vana, on selline langus murettekitav. Google+ võib kogeda samu probleeme, mida Twitter oma algusaastatel, kus paljud inimesed registreerivad end kasutajaks, et näha millega tegu, kuid kaotavad siis huvi ja pole enam aktiivsed, kirjutab PCWorld.

Siiski tuleks enne järelduste tegemist silmas pidada, et Experian Hitwise ei arvesta külastusi, mis on tehtud läbi mobiilirakenduste. Seega on jäetud lugemata need külastused, mis on tehtud näiteks Android-telefonide või iPhone'idega, kirjutab PCWorld. 

Google+ on sotsiaalvõrgustik, mis võimaldab kasutajatel luua oma profiil, suhelda sõpradega ja saata sõnumeid. Ühtlasi on see Google'i kõige hiljutisem katse konkureerida analoogsete võrgustikega nagu Facebook või LinkedIn.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. August 2011, 10:20
Otsi:

Ava täpsem otsing