Korea lõikab Jaapani katastroofist kasu

Maarja-Liis Mitri 29. juuli 2011, 20:12

Lõuna-Korea toidueksport Jaapanisse kasvab rekordkiirusel tingimustes, kus radioaktiivne saaste ja varustamistõrked on pannud jaapanlasi üha enam importkaupu ostma, kirjutab uudisteportaal Bloomberg.

Aastataguse ajaga võrreldes kasvas Lõuna-Korea Kaubandusassotsiatsiooni andmetel toidueksport Jaapanisse teises kvartalis 38 protsenti. Selle eesotsas olid eelkõige tuunikala, nuudlid ja arbuusid.

Jaapan importis mais Lõuna-Koreast üle kümne korra enam arbuuse ja pudelivett ning pea viis korda enam tuunikala kui 2010. aasta maikuus. 

Kasvav nõudlus Lõuna-Korea toodangule on riigi ettevõtete jaoks aidanud leevendada ka USA ja Euroopa turgude nõrkusest tingitud probleeme.

"Kurb aga tõsi, et Jaapani õnnetus on Korea firmade õnn,  toidutootjatest autotööstuseni," sõnas turuanalüütik Sean Hwang. "Küsimus on aga selles, kas ekspordi kasvu suudetakse säilitada ka pikas perspektiivis." Vaatamata sellele et Jaapani turule on varemalt olnud üsna raske siseneda, on see väga atraktiivne, sest tarbijad on vähem hinnatundlikud kui Hiinas.

Jaapani rahandusministeeriumi andmetel tõusis koguimport mais 17,5%, mis on kiireim kasv 2008. aasta septembrist alates. Juunis oli kasv 9,4%.

Väidetavalt kasvab Jaapanis nõudlus Korea toidule kiiremini, kui sealsed farmerid tellimusi täita jõuavad. Mõned Jaapani ettevõtted on tulnud ka Lõuna-Koreasse, et sõlmida põllumeestega otse lepinguid, vahendab Bloomberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. July 2011, 20:12
Otsi:

Ava täpsem otsing