Tammede keemiatehasel erakordselt kasumlik aasta

ÄP 03. august 2011, 00:00

Ettevõtte käive kasvas aastaga üle 26 protsendi, 23,37 miljoni euroni, puhaskasumiks kogunes üle 7 miljoni euro. Ettevõttel on kogunenud jaotamata kasumit enam kui 329 miljonit krooni.

Ootamatu edu. Kiviõli Keemiatööstus kuulutas peaaegu terve eelmise aasta jooksul, et tehast ootab seisma panek, sest põlevkivivarud on karjääris kohe-kohe lõppemas ja Eesti Energialt põlevkivi ostmine tähendaks suuremate veokulude tõttu majanduslikku krahhi, kirjutas Põhjarannik.

Põlevkivist õli tootva Kiviõli Keemiatööstuse juhatuse liikmed Robert Karpelin, Aleksander Saar ja Indrek Vilde märgivad aruandes, et majandustulemusi mõjutasid kõige enam naftasaaduste hinnad maailmaturul. Et raske kütteõli hind regioonis oli 2009. aastaga võrreldes mullu 29 protsenti kõrgem, õnnestus ka Kiviõli Keemiatööstuse müügitulu kasvatada ligikaudu sama palju.

Head ajad jätkuvad ettevõttel ka tänavu. Aruandes märgitakse, et kui kütuseturu hindade kõikumise riski vähendamiseks müüdi mullu osa põlevkiviõlist optsiooniga ehk pikemaks ajaks fikseeritud hinnaga, siis tänavu seda enam ei tehta.

Hästi valitud strateegia. Juhtkond leidis, et 2010. aasta lõpus kehtinud maailmaturuhindades oli olulist tõusuruumi.

"2011. aasta jooksul kuni aruande koostamiseni toimunud hinnatõus maailmaturul on kinnitanud valitud strateegia õigsust," märgivad juhatuse liikmed.

Toostusuudised.ee andmeil kasvas tänavu tööstuse esimese poolaasta müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 7,8 miljoni euro võrra jõudes 19,3 miljoni euroni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing