USA majanduse väljavaade tekitab ebakindlust

Rainer Saad 03. august 2011, 20:09

Mured Ameerika majandusnäitajate pärast on investorites tekitanud küsimusi maailma suurima majanduse väljavaadete osas.

Täna Ameerikas avaldatud majandusandmed näitasid, et juuni tehasetellimused kukkusid 0,8% ning teenustesektor juulis näitas ootamatut langust, kukkudes 2010. aasta veebruari tasemele. Reutersi andmetel kukkus USA teenustesektori indeks juulis 52,7 punktini, võrreldes juuniga, kui indeksi väärtus oli 53,3. Tulemus jäi kahvatuks majandusteadlaste prognoosile, kes lootsid juulikuu indeksi numbriks 53,6.

„Turud keskenduvad praegu kõige rohkem majandusele ja andmed, mida me siin näinud oleme viitavad aeglustumisele,” ütles Wells Fargo Advisorsi strateeg Stuart Freeman.

Esmaspäeval avaldatud USA tööstustoodangu kasv oli juulis viimase kahe aasta madalaimal tasemel. Iga kuu alguses esitatava ISM-i (Institute of Supply Management) tööstustoodangu indeksi väärtus oli juulis 50,9, mis on näitaja madalaim tase 2009. aasta juulist alates. Juunis oli indeksi väärtuseks 55,3 punkti, kirjutab Reuters.

Majandusteadlaste keskmine prognoos indeksi väärtusele oli 54,9. Tulemus alla 50 näitab juba toodangumahtude vähenemist.


 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. August 2011, 19:13
Otsi:

Ava täpsem otsing